Przygotujcie się dobrze i upewnijcie się, że jesteście gotowi – to słowa trenera przygotowania fizycznego pierwszego zespołu do zawodników. Josh Ewens, to kluczowy członek personelu Davida Moyesa, który ma do odegrania ważną rolę w ciągu najbliższego tygodnia, gdy zbliża się dzień meczu Młotów z Fiorentiną w finale UEFA Europa Conference League.

Ewens jest niezwykle energiczny i nieustannie wpaja zawodnikom pozytywne nawyki

Młoty rozpoczęły drugi dzień przygotowań w Portugalii do jednego z największych meczów w historii klubu. Ewens wraz z innymi trenerami, jest odpowiedzialny za przygotowanie West Hamu do przyszłotygodniowego starcia w Pradze i jest to adrenalina, którą bardzo lubi. Wszyscy gramy w tym finale — powiedział, przemawiając z hotelu w Portugalii. Ciężko pracowaliśmy przez cały sezon na ten moment – ​​teraz cały zespół nie może się doczekać dnia meczu.

Dlaczego więc Portugalia i jakie są korzyści z treningu w ciepłe dni w ramach przygotowań do tak prestiżowego finału?

Dobrze jest odizolować graczy od ich codziennego środowiska — powiedział Ewens. Bardzo rzadko zdarza się, że masz dziesięć dni na przygotowanie się do meczu, więc uznaliśmy, że warto oderwać się, choćby na kilka dni, aby wszystko rozbić na najdrobniejsze szczegóły i dać chłopcom trochę odmiany. Oczywiście przygotowanie jest najważniejsze, ale jest też wiele wartości w treningu w innym środowisku. Przy dobrej pogodzie, którą mamy zagwarantowaną tutaj, mamy świetną okazję, aby odpowiednio przygotować się na to, co ma nadejść.

Ewens i jego zespół muszą zachować odpowiednią równowagę podczas treningów

Koncentrujemy się całkowicie na przygotowaniu się do finału. Z dziesięciodniowym okresem, który możemy na to przeznaczyć, znalezienie właściwej równowagi będzie dla nas łatwiejsze z sesji na sesję. Ten tydzień w Portugalii będzie dość lekki, oparty na lekkiej grze i podtrzymywaniu kondycji, a gdy będzie bliżej do meczu, powrócimy do naszych standardowych przygotowań, które do tej pory dobrze nam służyły w tych rozgrywkach.