West Ham United w dziesiątej kolejce Premier League uległ na wyjeździe Evertonowi 0:2. Tym samym została przerwana seria czterech meczów Młotów bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Pierwszy gol dla The Toffees wpadł w 50 minucie gry. Na strzał z prawej strony zdecydował się Seamus Coleman, ale to uderzenie dobrze na bok sparował Adrian. Niestety obrońcy Młotów nie potrafili wybić piłki z pola karnego i ich niezdecydowanie wykorzystał Yannick Bolasie. Kongijczyk wślizgiem wyłuskał piłkę i zagrał ją na trzeci metr. Tam futbolówkę do pustej bramki skierował Romelu Lukaku.

Everton podwyższył na 2:0 w 76 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Lukaku, ładnym i precyzyjnym strzałem akcję zakończył Ross Barkley.

Kolejny mecz West Ham rozegra w najbliższą sobotę na London Stadium ze Stoke City.

Everton – West Ham 2:0

Bramki: Lukaku 50, Barkley 76.

Żółte kartki: Gueye, Oviedo – Obiang, Reid, Antonio.

Everton: Robles – Coleman, Williams, Funes Mori, Oviedo – Gueye, Barry, Barkley (Lennon 87) – Mirallas (Cleverley 72), Bolasie (Jagielka 83) – Lukaku.

Ławka: Hewelt (GK), Calvert-Lewin, Deulofeu, Holgate.

West Ham: Adrian – Kouyate, Reid, Ogbonna – Fernandes (Zaza 71), Noble, Obiang (Ayew 60), Cresswell – Lanzini (Feghouli 78), Payet – Antonio.

Ławka: Randolph (GK), Collins, Nordtveit, Fletcher.