Policja na meczu West Ham – Chelsea?

West Ham United cały czas pozostaje w nadziei, że policja będzie nadzorowała Stadion Olimpijski w Londynie podczas derbowego meczu przeciwko Chelsea w ramach EFL Cup, pomimo faktu, że nowy system radiowy nie został jeszcze zainstalowany.

Przydział biletów dla Chelsea na ten mecz wciąż nie został potwierdzony, ale przewiduje się, że będzie to około 5200 wejściówek, co stanowi spore wyzwanie dla West Ham oraz operatorów stadionu.

Podczas meczów z Bournemouth, Watford oraz Middlesbrough odnotowane zostały problemy wewnątrz i na zewnątrz stadionu w Londynie, kiedy to fani drużyn przyjezdnych zostali zaatakowani w drodze do swoich autokarów. W odpowiedzi na te wydarzenia, liczba stewardów czuwających nad bezpieczeństwem spotkań została zwiększona, jednak londyńska policja twierdzi, że konieczny jest nowy system radiowy, który umożliwiłby odpowiednie rozmieszczenie służb na stadionie.

Policja ma możliwość interwencji na Stadionie Olimpijskim tylko w przypadku, gdy ma do czynienia z konkretnym incydentem, takim jaki miał miejsce na 10 minut przed końcowym gwizdkiem w spotkaniu z Middlesbrough. Do tej chwili funkcjonariusze nie byli obecni wewnątrz stadionu.

System radiowy Airwave został stworzony w marcu, ale nie zostanie jeszcze zainstalowany na czas wizyty Chelsea 26 października. Skłoniło to zarząd West Hamu do omówienia tymczasowych rozwiązań z londyńską policją. Oficjele Młotów mają nadzieję, że opcją tą będzie obecność policji wewnątrz stadionu podczas trwania meczu. Może to zostać uzgodnione ze wszystkimi stronami mając na względzie fakt, iż mecze z Chelsea wymagają szczególnej uwagi.

Przyjazd ponad 5 tysięcy fanów The Blues oznacza, że spotkanie w EFL Cup będzie meczem podwyższonego ryzyka, podczas którego liczebność nadzorujących porządek funkcjonariuszy zostanie zwiększona. Klub oraz zarządcy Stadionu Olimpijskiego wierzą, że liczba osób, które uczęszczały na stadion z zamiarem spowodowania problemów jest mniejsza od 100. Oficjele zapewniają, że robią wszystko, co w ich mocy, by zidentyfikować każdego, kto popełnił przestępstwo.

Źródło: chelsea24news.pl

Tekst został opublikowany za zgodą portalu chelsea24news.pl

West Ham Poland

FREE
VIEW