Robert Snodgrass ogłasza emeryturę po „realizowaniu swoich marzeń przez 20 lat”. Snodgrass grał w takich klubach jak Leeds, Hull i West Ham i reprezentował Szkocję 28 razy.

Były reprezentant Szkocji Robert Snodgrass ogłosił odejście z piłki nożnej po rozegraniu ponad 600 zawodowych meczów. 36-latek ostatnio grał w drużynie Hearts, występując 25 razy w sezonie 2022–2023, zanim został zwolniony w kwietniu. Do jego klubów w Premier League zaliczały się Norwich, Hull, West Ham i West Brom.

W międzynarodowej karierze, która trwała osiem lat od debiutu w 2011 roku, zagrał 28 razy dla Szkocji, strzelając siedem goli, w tym zwycięskiego gola na 1:0 w meczu z Chorwacją w Zagrzebiu w 2013 roku.

Kontuzja kolana odniesiona w następnym roku spowodowała, że ​​opuścił większość sezonu 2014-15, po czym wyzdrowiał, co pomogło Hull zapewnić sobie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej w następnym roku.

W mediach społecznościowych powiedział: „Mały chłopak ze wschodniego krańca Glasgow przez 20 lat realizował swoje marzenie z dzieciństwa, grając w 10 świetnych klubach, spotykając niesamowitych ludzi i budując relacje z personelem i ludźmi z tych klubów.

„Reprezentowanie mojego kraju, rozegranie ponad 600 meczów, zdobycie ponad 100 bramek i 100 asyst to coś, czego nigdy bym sobie nie wyobrażał.

„Wtedy, gdy w 2014 roku usłyszałem, że mogę już nigdy nie zagrać w piłkę nożną po (potencjalnie) kończącej karierę kontuzji kolana. Ale wróciłem i rozegrałem ponad 250 kolejnych meczów, za co jestem bardzo wdzięczny”.