Piłkarze West Hamu U-23 pokonali w sobotę Manchester City 1:0, w meczu Premier League 2. To spotkanie było debiutem nowego menedżera Marka Robsona. Zwycięską bramkę już w trzeciej minucie gry, zdobył niezawodny Sonny Perkins.

Młodzi piłkarze ze wschodniego Londynu przeżywają niesamowity okres. W ostatnich siedmiu meczach ligowych, wygrali sześć razy i po zwycięstwie nad The Citizens, awansowali na pierwsze miejsce w tabeli Premier League 2. Jedyny gol w tym meczu padł w 3. minucie meczu. Sonny Perkins wykorzystał przytomne podanie Kamaraia Swyera i pokonał bramkarza gości. Dla młodzieżowego reprezentanta Anglii było to już piąte trafienie w tym sezonie Premier League 2. 17-latek ma też na swoim koncie cztery trafienia w drużynie do lat 18.

Warto też zaznaczyć, że po raz pierwszy od 8 miesięcy na placu gry zameldował się Jayden Fevrier. Utalentowany obrońca długo leczył kontuzję kolana, ale jest już zdrowy i wszedł na boisko w 86. minucie za Armstronga Oko-Flexa.

West Ham U-23 – Manchester City U-23 1:0 (1:0)

Bramka: Perkins 3′

West Ham: Hegyi – Ashby, Baptiste, Alese, Greenidge – Potts, Forson – Chesters (Rosa 89′), Swyer, Oko-Flex (Fevrier 86′) – Perkins.

Ławka: Kinnear, Laing, Dju.