Piłkarz Chelsea dołącza do West Hamu

16-letni Daniel Kemp zdecydował się opuścić Chelsea i zasilić szeregi klubu z Upton Park. Młodego zawodnika przekonała nie tylko propozycja długoterminowego kontraktu, ale również perspektywa rozwoju, którą może zapewnić mu West Ham.

Nastolatek dołączył do akademii The Blues mając zaledwie sześć lat. W minionym sezonie wygrał ze swoją drużyną Młodzieżową Ligę Mistrzów. Po dziesięciu latach spędzonych przy Stamford Bridge zdecydował się przenieść do lokalnego rywala. Młoty w ostatnim czasie bardzo stawia na graczy z akademii, co zaimponowało Danielowi.

Skrzydłowy będzie otrzymywał stypendium do lipca 2016 roku, dopiero potem podpisze trzyletnią umowę. Utalentowanego zawodnika starało się pozyskać wiele drużyn, jednak wybrał ofertę Młotów.

Dziś jest wyjątkowy dzień dla mnie, moich rodziców i siostry. Trener akademii Terry Westley oglądał mnie od dawna. Wspólnie uznaliśmy, że to odpowiedni czas na taką zmianę. Jestem szczęśliwy i nie mogę doczekać się przyszłości – mówił Kemp.

Byłem wiele razy na Boleyn Ground, to wspaniały obiekt, choć nie należy do największych. Ma swój klimat. Cieszę się, że poznam Manuela Lanziniego. To bardzo ciekawy zawodnik, prezentujący styl, który lubię i myślę, że wiele się od niego nauczę – dodał 16-latek.

West Ham Poland

FREE
VIEW