18-letni prawy obrońca Alex Pike jest zadowolony z możliwości trenowania z pierwszym zespołem. Dobre występy przeciwko Peterborough United i Southend United zmotywowały anglika do cięższej pracy.

Mam nadzieję, że uda mi się zostać najdłużej przy pierwszej drużynie. Chcę się dalej rozwijać! – powiedział.

Trzymam kciuki za to, żeby okazje wciąż się pojawiały. Mamy napięty grafik, dlatego wierzę, że znów wybiegnę na boisko. Każdy z nas musi ciężko pracować, żeby manager dawał mu szansę.

Pike, podobnie jak inni zawodnicy, był pod wielkim wrażeniem Dimitriego Payeta, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę w ostatnim meczu sparingowym.

Dimitri jest genialnym graczem, prawdopodobnie najlepszym, z jakimkolwiek grałem. Jest niewiarygodny przy piłce i na pewno będzie bardzo wartościowy dla naszej drużyny.

West Ham w przyszłym tygodniu rozegra trzy mecze, włączając to spotkanie wyjazdowe na Malcie. Alex Pike uważa, że taki wysiłek przyniesie pożytek drużynie przed startem sezonu.

Pod koniec dnia zauważysz, że zwycięstwo – mimo, iż w meczu towarzyskim – jest dużo lepsze, niż porażka czy remis. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski – zakończył 18-to letni obrońca.