Algierczyk Sofiane Feghouli został drugim transferem West Hamu tego lata. Skrzydłowy ma ambicję by stać się kluczowym graczem zespołu Slavena Bilicia. 26-latek nie może doczekać się występów na nowym Stadionie Olimpijskim.

Sofiane gratulujemy przenosin do West Hamu! Jakie to uczucie być tutaj i stać się częścią tego klubu?

 – Dziękuje bardzo. Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do West Ham United. Nie mogę się doczekać pierwszego występu dla klubu.

Miałeś wiele ofert. Dlaczego wybrałeś West Ham?

 – Przede wszystkim klub ma bardzo ambitny projekt, który został mi przekazany przez menedżera i właścicieli. Po rozważeniu tej opcji z moją rodziną, doszedłem do wniosku, że to najlepsza opcja dla mnie. Droga jaką zmierza klub, menedżer, właściciele, nowy stadion i gra w Premier League pomogły mi w tej decyzji.

Klub wchodzi w nową erę wraz z przenosinami na nowy stadion. Jakie to będzie uczucie grać dla 60 tysięcy widzów?

 – Dla każdego piłkarza jest bardzo ważne grać dla wielkiej publiczności. Uwielbiam pasję fanów, którzy przychodzą na stadion. Nie mogę się doczekać nowego sezonu i gry dla klubu z wielką historią w Anglii.

Ubiegły sezon zakończył się sukcesem dla West Hamu. Zespół awansował do Ligi Europy. Na co stać ten zespół w przyszłym sezonie?

 – To co zaskoczyło mnie w tym zespole w poprzednim sezonie to duch zespołu. Ten zespół walczył do końca w każdym meczu i dawał z siebie wszystko. W tym zespole jest wiele jakości i zespół może osiągnąć wielkie rzeczy w Premier League i Lidze Europejskiej.

Jak opisałbyś siebie jako piłkarza?

 – To jest zawsze trudne, żeby opisać siebie. Ja po prostu chciałbym dawać z siebie wszystko w każdym tygodniu. 

Grałeś w Ligue 1, La Liga a teraz będziesz występował w Premier League. Jak się czujesz z tego powodu?

 – Tak, grałem zarówno w La Liga jak i w Ligue 1. Myślę, że La Liga i Premier League to najsilniejsze ligi w tej chwili na świecie. Gra w Premier League jest dla mnie wielkim wyzwaniem i to czyni mnie szczęśliwym dzięki podpisaniu kontraktu z West Hamem. 

W zeszłym sezonie pracowałeś z angielskimi trenerami w Valencii. Jakie to było dla ciebie doświadczenie?

 – Praca z Garym i Philem Nevillem była dla mnie wielkim doświadczeniem. Pracowałem z wieloma trenerami w swojej karierze, ale to był pierwszy raz kiedy pracowałem z trenerem mówiącym po angielsku. To dla mnie dobre doświadczenie. 

Czy znasz się z kimś z obecnej kadry West Hamu?

 – Znam tych piłkarzy, bo śledzę rozgrywki piłkarskie na całym świecie, ale nie znam nikogo z tych graczy osobiście.

Grałeś przeciwko któremuś z nich?

 – Grałem przeciwko Cheikhou Kouyate w meczu reprezentacji Algierii i Senegalu. Grałem również przeciwko Dimitri Payetowi, w sezonie 2012/13 w Lidze Mistrzów. On grał wtedy w OSC Lille. 

Twój kolega z reprezentacji Riyad Mahrez miał wielki wpływ na grę Leicester w Premier League. Masz nadzieję, że ciebie czeka podobna droga?

 – To co on osiągnął w poprzednim sezonie jest niesamowite. Zasłużył na to, bo bardzo ciężko pracował, aby dostać się do Premier League. Ja mam swoje cele i jestem ambitny. Chcę osiągnąć wielkie rzeczy z West Hamem w Europie i odcisnąć swój ślad tutaj.