Jak informowaliśmy w poniedziałek, pierwszym letnim transferem West Hamu został Havard Nordtveit. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym wywiadem Norwega po sfinalizowaniu umowy.

Witamy Havard w West Hamie. Powiedz nam czy jesteś podekscytowany z dołączenia do klubu?

Dziękuje bardzo. Gra w Premier League zawsze była moim marzeniem, a teraz mam okazję je spełnić z West Hamem. Nie mogę się doczekać, aby zacząć. Ten zespół ma w sobie coś specjalnego i ma wielkiego ducha, cieszę się, że tutaj trafiłem. Czeka mnie mnóstwo ciężkiej pracy i mam nadzieję, że czekają mnie piękne chwile z klubem.

Wszystkie karnety na nowy stadion zostały wyprzedane. Czy jesteś podekscytowany, że będziesz mógł tutaj grać dla 60 tysięcy widzów?

 – To jest futbol czyli wielka pasja. W Niemczech graliśmy co dwa tygodnie dla średnio 52 tysięcy widzów na Borussia-Park. Wiem, że 100% publiczności może dać zespołowi wiele. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu na tym stadionie, ponieważ wszyscy mówią o nim dobre rzeczy.

Czego fani mogą oczekiwać od ciebie?

 – Jestem graczem, który może pełnić wiele ról na boisku. Nie mogę się doczekać, aby pokazać swoje umiejętności i mam nadzieję, że pomogę West Hamowi w osiągnięciu czegoś wielkiego. 

Nie jesteś anonimem w Anglii. Kilka lat temu byłeś w Arsenalu. Opowiedz nam coś o tym. 

 – Przyszedłem do Arsenalu kiedy miałem 17 lat. Mam stamtąd dużo cennych doświadczeń nabytych na treningach i sparingach. Siedziałem na ławce w meczach Premier League, ale nigdy nie dostałem szansy gry, więc to oczywiste, że o tym marzę. Teraz jestem z powrotem w Anglii po 5,5 roku gry w Bundeslidze. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże mi w grze tutaj.

Jak przebiegała Twoja kariera w Bundeslidze?

 – Jak przyszedłem do Borussii to najpierw musieliśmy bić się o utrzymanie. W następnym sezon zajęliśmy już czwarte miejsce i odpadliśmy w eliminacjach do Ligi Mistrzów w Dynamem Kijów. W trzecim sezonie byliśmy w środku tabeli. Ale w kolejnym już dostaliśmy się do Ligi Mistrzów. Tam graliśmy z Manchesterem City czy Sevillą. To było bardzo dobre doświadczenie. 

Pewnie jesteś pod wrażeniem tego co pokazał West Ham w tym sezonie. Świetny sezon rozegrał Dimitri Payet. Czy cieszysz się, że w przyszłym sezonie będziesz grał z nim w jednym zespole?

 – On jest fantastycznym graczem. On potrafi zrobić różnicę na boisku i nie mogę doczekać się spotkania z nim. Cały zespół wykonał bardzo duży wysiłek w tym sezonie i ja chciałbym zrobić to jeszcze lepiej. 

Jaką rolę w transferze odegrał Slaven Bilić?

 – Oczywiście dużą rolę. On śpieszył się na spotkanie ze mną i chciał ze mną porozmawiać i pokazać mi, że jest mną zainteresowany. To co zrobił w West Hamie mówi samo za siebie i nie mogę się doczekać pracy pod jego skrzydłami.