Nowy nabytek Młotów Ashley Fletcher w swoim pierwszym wywiadzie dla klubu wyznał, że jest podekscytowany po transferze na Stadion Olimpijski i twierdzi, że najbliższa kampania będzie z pewnością lepsza niż poprzednia w wykonaniu podopiecznych Slavena Bilicia.

Ashley Fletcher witamy w West Ham United. Co czujesz po transferze do klubu ?

 – Jestem bardzo podekscytowany, że tutaj jestem. West Ham to ogromny klub, a ja jestem po prostu szczęśliwy, że tutaj trafiłem i mogę dalej się rozwijać w West Hamie.

Wiele zespołów wyrażało chęć pozyskania ciebie. Co jest takiego w West Hamie, że zgodziłeś się tutaj przenieść?

 – Myślę, że jest to klub z wielkimi ambicjami. Wielki wpływ na to transfer miał Stadion Olimpijski oraz miejsce w tabeli w poprzednim sezonie.

Ostatni rok był wielki dla klubu z powodu pożegnania Boleyn Ground. Czy śledziłeś to co się działo w klubie w ostatnich miesiącach?

 – Trudno było nie dostrzec tego co działo się w West Hamie. Mają dużo dobrych graczy i to był wyjątkowy ostatni sezon. Udało im się skończyć kampanię na bardzo dobrym miejscu.

Czy jesteś podekscytowany pracą ze Slavenem Biliciem, który jest znany z wprowadzania do zespołu młodych zawodników?

 – Klub idzie w dobrym kierunku jeśli chodzi o młodych zawodników czego przykładem jest Reece Oxford. To jest ogromny plus. West Ham jest klubem zbudowanym z tradycji i daje dużo szans młodym zawodnikom i mam nadzieję, że i jak wkrótce dostanę swoja szansę.

Czego fani mogą oczekiwać od Ashleya Fletchera?

 – Myślę, że mam wiele atutów. Nie jestem aż tak bardzo wysokim zawodnikiem, który wygrywa wszystkie pojedynki główkowe. Uwielbiam grać tyłem do bramki i walczyć z obrońcami. Uwielbiam strzelać bramki, więc miejmy nadzieję, że kibice Młotów zobaczą na co mnie stać.

Młoty mają w kadrze wielu napastników w tym Andy’ego Carrolla. Jesteś podekscytowany grą w przyszłości u boku kogoś kto ma dużo większe doświadczenie?

 –  Andy jest reprezentantem Anglii, więc więc mogę się wiele od niego nauczyć i podpatrzeć kilka nowych aspektów gry i wprowadzić je do swojej gry.

Widziałeś co Dimitri Payet i Manuel Lanzini zrobili w poprzednim sezonie. Czy nie możesz doczekać się gry z nimi?

 – Jakość jaką mają ci piłkarze jest niewiarygodna. I to dla mnie będzie wielkie wyróżnienie grać u ich boku. Dzięki nim mogę stać się lepszym piłkarzem.

Masz trochę doświadczenia bo byłeś w wielkim klubie jakim jest Manchester United. Jak bardzo pomogło ci to w rozwoju?

 – Ten czas w Manchestrze ogromnie mi pomógł. Będąc w tak wielkim klubie nauczyłem się wiele i przez te lata mogłem stać się lepszy piłkarsko. Dziękuje im i teraz mam nadzieję, że dzięki West Hamowi rozwinę się jeszcze bardziej.

Trenowałeś w rezerwach z Marcusem Rashfordem, który trafił do reprezentacji Anglii. Chciałbyś pójść w jego ślady?

 – Mam nadzieję, że będzie trochę inaczej. Marcus zrobił niewiarygodny postęp i ja mam nadzieje, że też wykorzystam swoją szansę w West Hamie.

Porozmawiajmy o przyszłym sezonie. West Ham będzie grał w Lidze Europejskiej i dla każdego młodego zawodnika jest to szansa na zaprezentowanie się europejskiej publiczności. Co czujesz?

 – Szansa gry w Europie również wpłynęła na moją decyzję. Szansa gry w Europie i na nowym stadionie to zachęta i wiem, że to będzie dobry sezon.

Nie masz doświadczenia z gry na wielkim stadionie. Jak się czujesz z możliwości gry dla 60 tysięcy kibiców?

 – To jest coś dzięki czemu piłkarze mogą się rozwijać. Kiedy widzisz tak liczną publiczność to chcesz skorzystać ze swojej okazji i pokazać się z jak najlepszej strony.

Masz za sobą udane wypożyczenie do Barnsley. Jak to wpłynęło na ciebie?

 – Nauczyłem się tutaj wiele i dzięki temu stałem się jeszcze lepszym człowiekiem. Dostałem wiele szans gry i zrobiłem tutaj to, czego nie było mi dane zrobić w Manchesterze. Dziękuję Barnsley za danie mi szansy, ale teraz liczy się tylko West Ham.

 Grałeś w reprezentacji Anglii U20 i to pewnie też pomogło ci piłkarsko?

 – Gra z takimi graczami jak Reece Burke bardzo mi pomogła. On opowiedział mi o klubie i o grze w Europejskich Pucharach. To jest ogromna szansa i muszę z tego skorzystać.

Czy znałeś Reece’a przed zgrupowaniem reprezentacji?

 – Nie, ale staliśmy się dobrymi przyjaciółmi podczas gry dla Anglii. On był na wypożyczeniu w Bradford. Bardzo się cieszę, że teraz będziemy grali w jednym klubie.

Jakie są twoje cele i co byś chciał osiągnąć w West Hamie w ciągu kilku najbliższych lat?

 – Chce grać w koszulce West Hamu tyle razy ile to możliwe i chcę grać w Premier League. Chcę również grać w Lidze Europejskiej i pomóc West Hamowi w zajęciu miejsca w TOP4, które jest naszym celem.