Nowy nabytek Młotów Alvaro Arbeloa wyznał w swoim pierwszym wywiadzie, że jego dwaj byli koledzy z Realu Madryt Mateo Kovacić i Luka Modrić przekonali go do przeniesienia się do West Hamu i gry pod skrzydłami Slavena Bilicia. 

Alvaro Arbeloa witamy w West Ham United. Jaka była twoja pierwsza reakcja po dołączeniu do klubu?

 – Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do tak wielkiego klubu, który gra w wielkiej lidze. Jestem naprawdę szczęśliwy, że wróciłem do Anglii. To dla mnie wielka szansa i nie mogę się doczekać, aby zacząć grać. 

Miałeś okazję rozejrzeć się po stadionie i szatni. Co sądzisz o naszym nowym domu?

 – Stadion jest niesamowity. On wygląda naprawdę fantastycznie. Mam nadzieję, że zobaczę stadion wypełniony do ostatniego miejsca naszymi kibicami. Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem. 

Interesowało się tobą kilka klubów z Serie A i La Liga. Dlaczego wybrałeś West Ham, kosztem innych klubów?

 – Powrót do Anglii to dla mnie wielka szansa, a Premier League to wspaniała liga. Chciałem ponownie zagrać w tej lidze w wielkim klubie, który ma wielu świetnych zawodników oraz świetnego menedżera. 

Rozmawiałeś przez telefon ze Slavenem Biliciem przed podpisaniem kontraktu. Co ci mówił?

 – Slaven chce mnie zobaczyć w treningu jak najszybciej. Ja rozmawiałem wcześniej z kolegami z Realu, Mateo Kovaciciem i Luką Modriciem. Oni mówili mi same dobre rzeczy o tym menedżerze. Więc chcę z nim pracować i nauczyć się wielu rzeczy.

Co sądzisz o zespole?

 – Myślę, że West Ham miał bardzo dobry ubiegły sezon i smutne, że tak szybko odpadli z Ligi Europy, ale musimy patrzeć w przód. Mamy naprawdę świetną drużynę ze wspaniałymi graczami. Musimy walczyć o wszystko. 

Będziesz grał w zespole z byłym piłkarzem Valencii Sofianem Feghoulim. Jego przybycie pokazuje między innymi ambicje klubu.

  – Tak jak mówiłem wcześniej. Mamy świetnych graczy w zespole. Po dwóch klasowych zawodników na każdą pozycję. Jest to bardzo silny skład, więc myślę, że możemy pokonać każdego.

Grałeś w Premier League w Liverpoolu, a potem przez siedem lat grałeś w Realu Madryt. Jesteś ponownie gotowy na wyzwanie w Anglii?

 – Byłem przez siedem lat w Realu, ale teraz jestem w Anglii i jest szczęśliwy, że ponownie tutaj trafiłem. Wszystko tutaj się trochę zmieniło, ale jestem teraz w Londynie. Myślę, że poziom Premier League w tym sezonie jest niesamowity, nie tylko ze względu na piłkarzy, ale również menedżerów. Myślę, że jednym z powodów dla których tutaj jestem jest poziom Premier League.

Jesteś przyzwyczajony do zdobywania tytułów. Jak myślisz co osiągniesz tutaj w tym sezonie?

 – Myślę, że musimy być lepsi niż w poprzednim sezonie i to jest nasz cel. Mamy dobrą drużynę i musimy walczyć co tydzień, aby pokonywać inne zespoły. Dlatego musimy zakończyć sezon na lepszej pozycji niż w poprzednim sezonie.

Powiedziano nam, że jesteś w doskonałej formie i nawet dla zabawy uprawiałeś Triathlon?

 – Potrzebuje dwa lub trzy tygodnie, aby być gotowym, bo trenowałem indywidualnie i to się różni od normalnych treningów. Czuję się naprawdę dobrze i jestem podekscytowany, że będę grał w tym zespole.