Przebywający obecnie na wypożyczeniu w Evertonie Enner Valencia w poniedziałek zdobył swojego pierwszego gola w nowych barwach. Ekwadorczyk trafił do siatki w wygranym 3:0 meczu na Goodison Park z Southampton.

27-latek pojawił się na placu gry w 61 minucie gry, zmieniając Aarona Lennona. 12 minut później Enner wyprowadził Everton na prowadzenie. Napastnik znalazł się w dobrym miejscu w polu karnym i z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Valencia miał też udział przy drugim golu dla gospodarzy. To właśnie po faulu na reprezentancie La Tri, arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykonał Leighton Baines.

Od momentu dołączenia do The Toffees były gracz Emelec rozegrał 11 spotkań w Premier League.

Przypomnijmy, że Valencia trafił do Evertonu na zasadzie rocznego wypożyczenia. West Ham za ten ruch transferowy otrzymał 1,5 miliona funtów. W umowie widnieje również zapis, który umożliwia klubowi z Liverpoolu dokonanie transferu definitywnego za 14,5 miliona. Ponadto obecny klub piłkarza opłaca pełną tygodniówkę w wysokości 40 tysięcy funtów.