Sofiane Feghouli najprawdopodobniej opuści West Ham United na rzecz Galatasaray Stambuł. Jego następcą w klubie z London Stadium ma zostac Jota. 

Pierwsza oferta Młotów za Hiszpana w wysokości trzech milionów funtów została odrzucona przez Brentford FC. 26-latek chce przenieść się do Premier League i odrzucił już kilka ofert, czekając na porozumienie pomiędzy WHU, a Pszczołami. Warunki kontraktu indywidualnego piłkarz ustalił z West Ham już kilka tygodni temu.

Brentford oczekuje za swojego skrzydłowego ośmiu milionów funtów, ale Młoty mają nadzieję na zakończenie transakcji w okolicach sześciu milionów. West Ham jest pewien, że prędzej czy później transfer zostanie sfinalizowany.

W poprzednim sezonie po powrocie z wypożyczenia do Eibar, Jota błyszczał formą w Championship. W 21 rozegranych meczach zdobył 12 goli i zaliczył 15 asyst.

West Ham w ostatnich sezonach sprowadził kilku zawodników z zaplecza Premier League, którzy z powodzeniem radzą sobie najwyższej klasie rozgrywkowej. Tymi graczami są m.in. Michail Antonio, Aaron Cresswell czy Sam Byram.