Kapitalne widowisko obejrzeli kibice zgromadzeni w niedzielny wieczór w Amsterdamie. W spotkaniu grupy C, Holandia pokonała Ukrainę 3:2. Ozdobą tego meczu było kapitalne trafienie zawodnika West Ham United – Andriya Yarmolenki.

Holendrzy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy po golu Giniego Wijnalduma. Chwilę później było już 2:0, a do siatki trafił łączony z przenosinami na London Stadium – Wout Weghorst. Gdy już większość kibiców myślała, że podopieczni Franka de Boera spokojnie dowiozą zwycięstwo, Ukraińcy wrócili do gry.

W 75. minucie gry Yarmolenko oddał kapitalny strzał, po którym piłka wylądowała w okienku bramki Stekelenburga. Ukraina poszła za ciosem i cztery minuty później Yaremczuk doprowadził do wyrównania.

Holandia pokazała jednak pazur w końcówce meczu i przechyliła szalę na swoją korzyść. Denzel Dumfries wykorzystał dośrodkowanie Nathana Ake i zapewnił Oranje trzy punkty.

W pierwszym meczu tej grupy, Austriacy pokonali Macedonię Północną 3:1, a jedno trafienie zaliczył były zawodnik WHU – Marko Arnautović.