Wśród nominowanych do London Football Awards 2024, znaleźli się: Jarrod Bowen, Mohammed Kudus, Alphonse Areola i Mackenzie Arnold, a także menedżer David Moyes.

Na corocznej ceremonii London Football Awards, organizatorzy upamiętniają to, co w danym roku było najlepsze. Zazwyczaj listy nominowanych do nagród są krótkie, więc tym bardziej jest powód do zadowolenia z aż 5 reprezentantów Młotów.

Poczynając od najważniejszego, po raz kolejny szanse na Menedżera Roku ma David Moyes. Będzie on rywalizował z Mikelem Artetą z Arsenalu, Ange Postecoglou z Tottenhamu Hotspur, Richiem Wellensem z Leyton Orient oraz menadżerką Chelsea Women, Emmą Hayes. Dotychczas Moyes jako szkoleniowiec West Hamu, zdobywał ten tytuł w roku 2021 i 2022.

Napastnik, Jarrod Bowen znajduje się na liście wytypowanych do nagrody Gracza Roku Premier League. 27-latek jest w doskonałej formie przez cały trwający sezon 2023/24. Jak dotąd strzelił 11 goli, zaliczając przy tym 2 asysty w 20 występach. O tegoroczne wyróżnienie zawodnik rywalizuje z Declanem Rice’em i Williamem Salibą z Arsenalu oraz parą Tottenham Hotspur: Pedro Porro i Guglielmo Vicarim.

Kolejnym desygnowanym do nagrody, jest nowo nabyty latem napastnik, Mohammed Kudus. Dzięki sensacyjnemu trafieniu przeciwko Brenford, znalazł się wśród powołanych do tytułu strzelca „Bramki Roku”. Obecnie Kudus w PL może poszczycić się 6 golami na koncie. Oprócz niego, na tej liście znaleźli się: Michael Olise z Crystal Palace, Pedro Porro z Tottenhamu, Bryan Mbeumo z Brenford oraz Wesley Hoedt z Watford.

Areola oraz Arnold zostali wyznaczeni do rywalizacji o odznakę „Bramkarza Roku”. Jeśli chodzi o Alphonse’a Areolę, to w tej kampanii PL rozegrał 18 występów, w tym 4 razy zachował czyste konto. Zanotował on 72 dobre interwencje, co stanowi zatem piąty wynik spośród wszystkich bramkarzy.

Mackenzie Arnold, bramkarka żeńskiej części West Hamu wystąpiła we wszystkich rozgrywkach sezonu 2023/24, co daje jej w sumie 11 spotkań na koncie. Jej nominacja wynika z faktu, że znalazła się na liście nagrody FIFA dla najlepszego bramkarza, za występy we wschodnim Londynie i w reprezentacji Australii. Obydwoje będą rywalizować z Berndem Leno z Fulham, Vicario z Tottenhamu i Samem Johnstonem z Crystal Palace.

Gala London Football Awards 2024, ma odbyć się w czwartek 29 lutego w Camden.

Autor: Natalia Stokfisz