West Ham United znalazł się wśród pięciu klubów Premier League, które wyrażają zainteresowanie pomocnikiem reprezentacji Argentyny, Federico Mancuello. Chęć na zakontraktowanie piłkarza mają również Tottenham, Manchester City, Newcastle United oraz West Bromwich Albion. 

Utalentowany rozgrywający jest obecnie zawodnikiem Independiente. Świetna gra piłkarz w tym klubie, przyczyniła się do powołania do reprezentacji Albicelestes. Do tej pory 26-latek rozegrał dwa spotkania w drużynie narodowej, strzelając przy tym jednego gola w meczu towarzyskim z Salwadorem.

Jak podaję Calciomercato, Mancuello jest łączony również z transferem do Włoch. Faworytami są Sampdoria Genua oraz Palermo. Ale bardzo prawdopodobne jest, że pomocnik zdecyduję się na transfer do Anglii.

Gdyby gracz zdecydował się na transfer do West Hamu stałby się trzecim Argentyńczykiem w zespole Slavena Bilicia. Barw Młotów bronią bowiem Mauro Zarate oraz Manuel Lanzini.

W poprzednim sezonie 26-letni rozgrywający wystąpił 29 spotkaniach ligi argentyńskiej. Strzelił przy tym 13 goli oraz zaliczył osiem asyst.