West Ham United po niezwykle dramatycznej końcówce wyszarpał zwycięstwo Huddersfield i wygrał 4:3. Manuel Pellegrini uważa, że jego zespół pokonał Terriery dzięki sile charakteru. 

– To był mecz dla fanów. Wszyscy byli rozczarowani kiedy przegrywaliśmy 1:3, ale największą zaletą zespołu było to, że się nigdy nie poddaliśmy i kontynuowaliśmy naszą pracę. Pokazaliśmy dużo charakteru. Przed meczem mówiliśmy, że jest to zespół, który gra dobrze, ale nie strzela dużo bramek. Zawsze są niebezpieczni ze stałych fragmentów gry. Pierwsze dwa gole strzelili po stałych fragmentach, a potem zdobyli piękną bramkę. Zareagowaliśmy w dobrym momencie i wiedzieliśmy, że trudno będzie o punkty, ale próbowaliśmy to zrobić i udało się – powiedział po meczu Chilijczyk.

Boss był zadowolony ze zmienników, którzy odmienili oblicze meczu.

– Javier Hernandez grał ostatnio dobrze, ale był pod presją strzelania bramek, więc wszedł z ławki. Zagrał bardzo dobrze i strzelił dwa gole. Sądzę również, że Samir Nasri odmienił grę naszego zespołu, a Lucas Perez był groźny w polu karnym. Cała trójka rezerwowych spisała się bardzo dobrze i właśnie dlatego potrzebujemy silnego całego składu, a nie tylko wyjściowej jedenastki. 

– Cały zespół nie grał dobrze przez pierwsze 45 minut. Nasze akcje nie miały tempa, którego potrzebowaliśmy, nie byliśmy ruchliwi ani nie rozgrywaliśmy dobrze piłki.