Manuel Pellegrini jest pod wrażeniem postępów jakie w ostatnich tygodniach zrobił Jack Wilshere. Chilijczyk jest wielkim fanem umiejętności technicznych pomocnika Młotów i był zachwycony, że zeszłego lata udało się go pozyskać z Arsenalu.

Kontuzje nie pozwoliły byłemu reprezentantowi Anglii pokazać sporego talentu, który posiada, ale menedżer Młotów ma nadzieję, że w przyszłym sezonie fani zobaczą prawdziwego Jacka Wilshere’a.

– Jeśli kontuzje go omijają to Jack może być dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Ma dużo jakości i pracuje bardzo dobrze na treningach. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie mógł grać cały czas i to oczywiście odmieni nasz zespół. Wiem, że tak będzie ponieważ widzę go jak pracuje na treningach każdego dnia – wyznał były trener Malagi.

– Widzę po jego grze, że wraca prawdziwy Jack Wilshere. Jego styl się nie zmieni. Nie widzę tego, żeby grał jako skrzydłowy czy obrońca! Kiedy mamy piłkę to może poruszać się po różnych strefach boiska, aby ją dostać. Im więcej razy Jack ma piłkę to tym częściej atakujemy.