Manuel Pellegrini chce, aby jego zespół zakończył pierwszą połowę sezonu w górnej części tabeli. Potrzebne do tego jest zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Southampton na St Mary’s Stadium.

Młoty w 19 kolejce Premier League postarają się odrobić punkty, które stracili w przegranym ostatnim spotkaniu z Watfordem.

Mamy ostatni mecz w pierwszej części sezonu i jeśli po czterech pierwszych przegranych meczach mielibyśmy 27 punktów to byłaby to bardzo dobra runda dla nas. Wiemy, że musimy zagrać dobry mecz z zespołem, który wygrał ostatnie dwa spotkania, ale postaramy się odzyskać punkty, które straciliśmy z Watfordem u siebie. Chcemy dodać kolejne trzy punkty – mówi Chilijczyk.

Jedynym głównym problemem Manuela Pellegriniego przed meczem ze Świętymi jest bardzo długa lista kontuzji do której w sobotę dołączyli Fábian Balbuena i Javier Hernández. 65-latek i jego sztab będą musieli przed spotkaniem dokładnie przyjrzeć się wszystkim piłkarzom i wystawić najlepszy możliwy skład.

Musimy grać wiele meczów, siedem w grudniu i sześć w styczniu. Niestety nie mamy ośmiu piłkarzy pierwszego zespołu i oni zbyt szybko do nas nie wrócą. Może niedługo wróci Marko Arnautović. Nie wiem czy już z Southampton, ale wkrótce wróci. 

– Musimy sprawdzić jak będą czuli się Fabian Balbuena i Chicharito. Javier doznał urazu na treningu przed meczem z Watfordem i nie mógł dać z siebie wszystkiego, a potem w trakcie spotkania poczuł ten sam ból. Jeśli Fabian Balbuena nie będzie mógł zagrać to zagra Angelo Ogbonna, który zaliczył bardzo dobry powrót do gry. Pracuje ciężko i bardzo mu ufam. Kontuzje są dużym problemem, ale musimy zaufać drużynie i spróbować dokonać dobrych rotacji dla piłkarzy – zakończył Manuel Pellegrini.