Nowy menedżer West Hamu Manuel Pellegrini ogłosił swój sztab szkoleniowy z którym będzie pracował na London Stadium.

Chilijczyk, który w maju podpisał trzyletni kontrakt ze stołecznym Młotami będzie wspierany przez swojego długoletniego pracownika Rubena Cousillasa i młodego utalentowanego trenera Enzo Marescę. Za rozwój naszych bramkarzy będzie odpowiadał Xavi Valero.

Pellegrini wsród swoich najbliższych współpracowników będzie miał też dwóch trenerów od przygotowania fizycznego Jose Cabello i Felixa Cao.

 – Pracownicy sztabu są dla mnie bardzo ważni, ponieważ współpracowali już ze mną podczas mojej kariery. Wiem, że odegrają kluczową rolę w przygotowaniu zespołu i wykonają pracę na najwyższym poziomie. Cieszę się, że znów będziemy współpracować, podczas ekscytującego czasu w West Hamie. – powiedział Manuel Pellegrini

 

Od lewej: Enzo Maresca, Ruben Cousillas, Manuel Pellegrini, Xavi Valero, Felix Cao, Jose Cabello.

Włoch Enzo Maresca ma 38 lat i podczas swojej kariery grał już w Anglii w West Bromwich Albion. Ale najbardziej kibicom piłki nożnej jest znany z gry w Fiorentinie, Juventusie, Sevilli i Maladze, gdzie prowadził go nowy menedżer WHU.

Enzo grał dla mnie w Maladze i od razu byłem pod wrażeniem tego jak szczegółowo przygląda się piłce. Pozostaliśmy w kontakcie gdy rozpoczął karierę trenerską i nie mogę się doczekać pracy z nim w Anglii. 

Do angielskiego futbolu wraca także trener bramkarzy Xavi Valero, który spędził pięć sezonów w Liverpoolu i jeden w Chelsea w sztabie Rafy Beniteza. 45-latek pracował także w Valencii, Interze, Napoli i Realu Madryt.

Xavi jest jednym z najlepszych trenerów bramkarskich na świecie. Pracował z najlepszymi zawodnikami na świecie w Valencii, Realu czy Liverpoolu, pomagając bramkarzom i napastnikom. Dobrze zna także Anglię i Premier League. 

Menedżer oczekuje także owocnej współpracy z trenerami od fitness, w których bardzo wierzy: Pracowałem z Jose w Anglii, Hiszpanii i w Chinach. Felix dołączył do mojego sztabu w Hebei China Fortune i cieszę się, że będę także z nim pracował w Premier League.