Manuel Pellegrini na konferencji prasowej przed meczem z Huddersfield Town pochwalił młodych zawodników West Hamu Declana Rice’a i Grady’ego Diangana. Młodzi zawodnicy z akademii coraz częściej zaczynają stanowić o sile pierwszego zespołu Młotów. 

Declan ma duży potencjał i może osiągnąć poziom o którym marzy. Bardzo szybko się uczy wielu rzeczy i poprawia się w każdym meczu. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie topowym zawodnikiem. Jest bardzo ważną postacią w taktyce zespołu i myślę, że ma duży potencjał. Jest dojrzały jak na swój wiek. Gracze muszą robić na boisku to co uważają za najlepsze, ale Declan zawsze słucha tego co mu mówimy. Jeśli porównasz jego obecną grę z jego pierwszym meczem to widać, że gra bardzo dobrze i poprawia się z każdym meczem. – chwali młodego pomocnika Chilijczyk

Dla młodych piłkarzy takich jak Grady ważne jest to żeby mieć taką osobowość, aby to co robi w treningu przenosić na rywalizację w meczach. On robi to i daje od siebie dużo więcej. Na początku wszyscy doceniają to co robi, bo nie nikt nie znał go wcześniej, ale teraz musi zrobić kolejny krok i mieć coraz większy wpływ w każdym meczu w którym gra.