Pellegrini: Musimy poprawić wiele rzeczy

Menadżer Młotów Manuel Pellegrini wyznał, że jego zespół musi popracować nad kilkoma aspektami gry, by jak najszybciej zapomnieć o porażce z Wolverhampton Wanderers. 

West Ham United przegrał swój drugi domowy mecz w sezonie 2018/2019 po trafieniu Traore w doliczonym czasie gry, co sfrustrowało szkoleniowca The Hammers. Chilijczyk zaapelował w szatni o spokój, który pozwoli przenieść dobrą dyspozycję na treningach na boiska Premier League.

– To ciężka porażka, ponieważ jest już drugą na naszym stadionie. Popełniliśmy straszny błąd przy bramce przeciwników, zwłaszcza dlatego, że to była 93. minuta meczu, a my mieliśmy rzut wolny. W takich przypadkach trzeba grać długą piłką w pole karne rywali. My rozegraliśmy stały fragment krótko, straciliśmy piłkę, a w rezultacie bramkę. 

– Jest wiele rzeczy, które musimy poprawić. Nie byłem zadowolony z pierwszej połowy. W drugiej się podciągnęliśmy, jednak to było za mało, gdyż nie wykorzystaliśmy szans, których sobie stworzyliśmy. Nie zdobędziemy punktów, jeśli nie będziemy strzelać bramek. 

– Nie mamy żadnych punktów, a do tego straciliśmy sześć oczek u siebie. Jestem jednak pewny siebie, ponieważ widzę, jak piłkarze ciężko pracują w tygodniu. Teraz musimy zrzucić z siebie presję i zagrać 90. minut w taki sposób, w jaki robimy to każdego dnia. 

– W naszym mniemaniu zero punktów nie oddaje potencjału, który drzemie w drużynie.