West Ham czeka ostatnie spotkanie w tym sezonie, które rozegra na wyjeździe z Watfordem. Nie oznacza to jednak, że po tym meczu piłkarze i trener zapomną o futbolu.

Dla oficjalnej strony Pellegrini powiedział:

– „W ostatnich dwóch tygodniach sezonu nie możesz być zrelaksowany. Musisz myśleć jak profesjonalista, dlatego jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki graliśmy w sobotę.

– „Jeszcze nie skończyliśmy. Musimy kontynuować pracę i musimy poprawić się, zanim gracze udadzą się na wakacje. Potem siadamy z dyrektorem sportowym i właścicielami i zastanawiamy się, co musimy zrobić, aby wejść w następny sezon.

– „Czy menedżer kiedykolwiek ma całkowitą przerwę? Nigdy! Nie możesz iść na wakacje bez zastanowienia, a moim sposobem zawsze było pozostawanie w kontakcie z dyrektorem sportowym, rozmawianie o różnych zawodnikach, schematach gry i innych opcjach.

– „Zawsze staram się mieć jasny pomysł tego, kogo chce, ale trudno go mieć! Jako menedżer uważam, że 80 procent sukcesu, jaki osiągasz w danym sezonie, polega na pracy, jaką wykonujesz w swoim zespole w tym okresie.

– „Musimy porozmawiać, musimy rozważyć różne opcje i sprawdzić graczy, którzy być może nie będą kontynuować z nami swojej przyszłości, ale przede wszystkim chcę, abyśmy zakończyli mecz  z Watfordem trzema kolejnymi punktami,  ponieważ nadal możemy zakończyć sezon w pierwszej dziesiątce.