Trener West Hamu, Manuel Pellegrini, po porażce z Crystal Palace w Boxing Day powiedział, że jego piłkarze muszą być bardziej skoncentrowani jeśli chcą powrócić na zwycięską ścieżkę.

Podobnie jak w domowym meczu w październiku, Młoty jako pierwsze strzeliły bramkę, jednak to drużyna Orłów odniosła ostatecznie zwycięstwo.

Chilijski szkoleniowiec udzielił wywiadu, w którym powiedział:

– „Grając na wyjeździe, prowadząc 1-0, myślę, że zasłużyliśmy na lepszy wynik, ale musimy być skoncentrowani do ostatniej minuty, zwłaszcza w defensywie.

– „Kiedy prowadzisz 1-0, oczywiście jesteś rozczarowany, gdy przegrywasz mecz. To było podobne spotkanie jak to, w którym graliśmy u siebie właśnie z  Crystal Palace, kiedy mieliśmy przewagę i nie stworzyliśmy żadnych szans, aż w końcu odnieśliśmy klęskę. Teraz to oni strzelili gola w ostatniej minucie meczu.

– „Zawsze staramy się być spójnym zespołem, ale jedna lub dwie piłki decydowały o tym meczu. Graliśmy dobrze z Southampton i graliśmy dobrze z Chelsea i nie sądzę, że dzisiaj zagraliśmy zły mecz, ale musimy uzyskać optymalne wyniki w każdym meczu.

– „Nie wiem, czy to mentalność, czy brak koncentracji. Kiedy grasz dobrze, być może nie musisz zmieniać sposobu gry, jednak wiele razy mieliśmy przewagę bramkową, ale nie byliśmy w stanie jej utrzymać.