Manuel Pellegrini chce, aby jego zawodnicy nadal poprawiali swoją grę w drugiej części sezonu. Piłkarze 65-latka wygrali wczoraj z Southampton 2:1 i zakończyli pierwszą rundę w najlepszej dziesiątce.

Jestem szczęśliwy. Kiedy zaczynasz sezon mając na koncie zero punktów na 12 możliwych, to trudno jest odrobić te punkty. W tej chwili jesteśmy w pierwszej dziesiątce. Będziemy kontynuowali walkę i nadal będziemy ulepszać swoją grę. Mamy 27 punktów po pierwszej rundzie i gramy coraz lepiej dzięki naszej zwycięskiej mentalności. Staramy się zakończyć sezon na jak najwyższym miejscu w tabeli – powiedział po meczu Chilijczyk.

Myślę, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Od pierwszej minuty mieliśmy zamiar wygrać to spotkanie i byliśmy dobrze zrównoważeni przez 90 minut. Większość czasu spędziliśmy na połowie przeciwnika i bardzo dobrze się broniliśmy. Rywale nie mieli zbyt wielu okazji.

– Ważną rzeczą jest to, że po zdobyciu gola przez Southampton graliśmy dalej w swoim stylu i od razu wyrównaliśmy, a potem strzeliliśmy zwycięską bramkę.

Felipe Anderson po zdobyciu dwóch goli w czwartek ma już na swoim koncie osiem trafień w Premier League. Manuel Pellegrini rzucił wyzwanie 25-latkowi, aby ten grał jeszcze lepiej, chociaż menedżer jest zadowolony z formy Brazylijczyka.

On jest niezwykłym piłkarzem. On jest graczem, który robi ważne rzeczy w każdym meczu. Nadal myślę, że będzie się poprawiał. Wciąż traci zbyt wiele piłek, może musi zrozumieć, że w Premier League nie jest łatwo. Ale w każdym meczu ma dla nas bardzo ważne znaczenie.