Manuel Pellegrini uważa, że jego imiennik Manuel Lanzini doda zespołowi West Hamu nowego wymiaru po powrocie po kontuzji kolana. 

Argentyńczyk jest już bardzo blisko powrotu na murawę i być może dostanie szansę w najbliższym spotkaniu ligowym z Fulham na London Stadium.

65-letni menedżer wierzy, że popularny Jewel jest gotowy do gry bez żadnych obaw i dostarczy Młotom więcej kreatywności w ostatnich miesiącach sezonu.

– Widząc Manuela na treningach w ostatnich dwóch tygodniach, jestem pewien, że wróci na boisko w bardzo dobrej formie, ponieważ nie boi się. Kiedy masz tak długą kontuzję i zaczynasz pracować to możesz się obawiać starć i kopnięć. On jednak nie reaguje tak jakby był operowany, więc mam nadzieję, że zaliczy bardzo dobry występ.

– On jest idealnym graczem dla nas, nie tylko dlatego, że może grać w taki sposób jaki lubię. Myślę, że Manuel Lanzini dla każdego menedżera byłby graczem, który robi różnicę. Doda naszemu atakowi nowego wymiaru i dla mnie jako menedżera. Im więcej opcji masz, tym grasz lepiej – przekonuje Pellegrini.