Manuel Pellegrini przedstawił swoją filozofię przekształcenia West Hamu w ekscytującą i zwyciężającą drużynę, po tym jak został oficjalnie zaprezentowany jako menedżer Młotów.

Chilijczyk został we wtorek 17 stałym menedżerem klubu ze wschodniego Londynu i podpisał trzyletnią umowę. W wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej wyznał, że zamierza odmłodzić zespół i planuje ściągnąć przynajmniej 4-5 nowych zawodników.

Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wracam do ligi, która dla mnie jest najlepszą na świecie. Przychodzę tutaj zwłaszcza dlatego, że za każdym razem kiedy rozmawiałem z Davidem Sullivanem, on dał mi do zrozumienia, że bardzo chce mnie w klubie. – powiedział 64-latek

Myślę, że West Ham miał bardzo trudny ostatnio sezon i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grać piłkę nożną, która zachwyci fanów. Zawsze moje zespoły grają ofensywny futbol i musimy spróbować osiągnąć wysokie cele w nadchodzących rozgrywkach. 

Za każdym razem kiedy spotykasz się z kimś masz wrażenie czy to było dobre spotkanie czy złe. Ja spotkałem się z Davidem Sullivanem i rozmawialiśmy o piłce nożnej i o West Hamie. Zgodziliśmy się w wielu kwestiach, które on chce zrobić dla klubu. Mamy wiele wspólnych pomysłów. 

Pellegrini odnosił sukcesy na dwóch różnych kontynentach. Poprowadził też Manchester City do zwycięstwa w Premier League w sezonie 2013/14, zdobywając rekordowe 151 bramek we wszystkich rozgrywkach. Trenował także Real Madryt, Villarreal czy Malagę.

Jestem podekscytowany tym projektem. Zawsze miałem i mam do tej pory mentalność zwycięzcy i mam nadzieję, że swoje sukcesy, które osiągnąłem ze wszystkimi moimi klubami w Europie, będę mógł powtórzyć także tutaj. Wiem, że ta liga jest bardzo dobra i nie jest łatwo tego dokonać, ale myślę, że razem z właścicielami, personelem i kibicami mamy wielką siłę i możemy myśleć o osiąganiu celów. – tłumaczy doświadczony menedżer

Myślę, że West Ham ma bardzo dobry zespół. Znam wszystkich graczy i widziałem większość meczów, które rozegrali w poprzednim sezonie. Jestem pewien, że z tymi piłkarzami których mamy obecnie w klubie, dodając do tego przynajmniej 4-5 nowych graczy będziemy mieli bardzo silną drużynę.