Manuel Pellegrini ujawnił, że transakcja Fabiana Balbueny z Corinthians do West Hamu za pięć milionów funtów była jedną z najważniejszych w letnim okienku transferowym. 

Transfer Issy Diopa za 22 miliony funtów był wielki, ale Chilijczyk najprawdopodobniej dokonał najlepszego finansowo transferu dzięki sprowadzeniu Generała z Paragwaju na London Stadium.

Jak się okazało w trakcie sezonu Balbuena jest właśnie takim zawodnikiem jakiego potrzebował Pellegrini.

Paragwajczyk gra świetnie w tym sezonie i swoją wybitną formę pokazał w ostatnim meczu z Fulham na Craven Cottage. 27-letni defensor zapewnia spokój w defensywie Młotów i jego bajeczne interwencje cieszą fanów.

Fabian przyjechał z Ameryki Południowej, ale grał w jednej z najlepszych drużyn w Brazylii, więc jest przyzwyczajony do gry na wysokim poziomie. Uważam, że zarówno on jak i Issa Diop są dwoma ważnymi zawodnikami dla nas. Musieli poznać Premier League zanim zaczęli zaliczać dobre występy. Muszą nadal ulepszać swoją grę, ponieważ są topowymi graczami i to samo dotyczy każdego członka drużyny – powiedział 65-letni menedżer West Hamu.

Issa Diop jest bardzo młodym zawodnikiem, ale już gra na poziomie międzynarodowym. Jestem bardzo zadowolony z obu piłkarzy, ale bardziej jestem zadowolony z gry drużyny niż poszczególnych piłkarzy. Szczególnie, że znajdujemy się na dobrym miejscu w tabeli pomimo czterech porażek na początku sezonu.