Trener pierwszej drużyny West Hamu United Paul Nevin ponownie dołącza do sztabu szkoleniowego reprezentacji Anglii. 52-latek będzie współpracował z kadrą w niepełnym wymiarze czasowym.

Paul Nevin współtworzył już sztab szkoleniowy Trzech Lwów od października 2018 roku aż do zakończenia rozgrywek Ligi Narodów UEFA w 2019 roku. Okazja do pracy z kadrą pojawiła się dzięki prowadzonemu przez FA i PFA programowi elitarnego stażu trenerskiego.

52-latek dołączył do ekipy Dawida Moyesa w lutym 2020 roku. Od tego czasu pomógł Szkockiemu menadżerowi utrzymać West Ham w Premier League, a w następnym sezonie walnie przyczynił się do zajęcia 6. miejsca, dającego kwalifikację do Ligi Europy.

Nevin otrzymał błogosławieństwo Moyesa i będzie opuszczał treningi West Hamu w trakcie zgrupowań reprezentacji Anglii.

Menadżer The Hammers przyznał: Cieszę się, że Paul mógł skorzystać z tej okazji. Dzięki temu wciąż będzie się rozwijał jako trener.

Miłych słów pod adresem trenera West Hamu nie szczędzi też selekcjoner Anglików Gareth Southgate: Paul to trener cieszący sie dużym szacunkiem, dlatego jestem wdzięczny Davidowi Moyesowi i West Hamowi United, że pozwolili Paulowi pomóc nam przebyć wspólnie drogę do Mistrzostw Świata w 2022 roku. 

Nevin rozpocznie pracę z Synami Albionu i pomoże w przygotowaniu zespołu do meczy kwalifikacyjnych przeciwko Węgrom, Andorze i Polsce w przyszłym tygodniu.

Portfolio trenerskie Nevina jest bardzo imponujące. Prowadził lub współtworzył sztaby trenerskie takich ekip jak New Zealand Knights, Aspire Academy w Katarze, Norwich City, Brighton & Hove Albion, a także pełnił rolę szefa pionu szkoleniowego przy Premier League.

Właśnie podczas pracy w Brighton zaproponowano mu po raz pierwszy współpracę z kadrą Anglii w ramach inicjatywy mającej na celu przeciwdziałanie niedostatecznej reprezentacji trenerów wywodzących się z mniejszości etnicznych w futbolu. Obecnie powraca on w tej samej roli.