Powołanie na wrześniowe mecze towarzyskie reprezentacji Brazylii otrzymał najnowszy nabytek West Hamu, Lucas Paqueta. Jest to wyróżnienie, choć jeśli chodzi o tego gracza akurat, zaskoczeniem byłoby gdyby nie znalazł się na liście trenera Tite.

Mimo wielkiego zaszczytu…jednym z głównych problemów, jeśli chodzi o najlepszych graczy z Ameryki Południowej, są podróże, które muszą pokonać, reprezentując swój kraj.

Zawodnik West Hamu dostał jednak ogromny „prezent od losu”

Włodarze brazylijskiej reprezentacji zdecydowali, że przygotowania do Mistrzostw Świata odbędą się w Europie. Wzięli pod uwagę fakt, że to na tym kontynencie, gra zdecydowana większość gwiazd ich reprezentacji – wielu z nich właśnie w Premier League.

Mecze zostaną rozegrane we Francji

Brazylia vs Ghana odbędzie się na Stade Oceane w Le Havre w piątek 23 września. Mecz z Tunezją zostanie rozegrany na Parc des Princes PSG we wtorek 27 września. Bez wątpienia jest to prawdziwa ulga dla Moyesa, a fani West Hamu jeśli zechcą, będą mogli udać się na te spotkania.

Zaraz po przerwie na kadrę, West Ham zagra u siebie w sobotę (1 października) z Wolverhampton. Będzie to gra, którą Młoty będą chciały i spodziewają się wygrać. Posiadanie Paquety w miarę wypoczętego i niestrudzonego podróżami po całym świecie, to duży bonus.

West Ham był wcześniej dotknięty tym problemem, gdy Michail Antonio podróżował przez pół świata, gdy dołączył do reprezentacji Jamajki. Moyes mógł się martwić o coś podobnego z Paquetą teraz, gdy został wybrany do meczów w Brazylii. Na szczęście sytuacja dostała zupełnie inny, pozytywny obrót.