Łączony od dłuższego czasu z West Hamem, pomocnik Besiktasu Stambuł Oğuzhan Özyakup nie chce podczas letniego okienka transferowego opuszczać Turcji. 23-latek ma zamiar zebrać niezbędne dla siebie doświadczenie, podczas przyszłosezonowych rozgrywek Ligi Mistrzów. 

Dla młodego Turka sezon 2015/16 był najlepszy w jego karierze. Oğuzhan znacznie przyczynił się do zdobycia przez Besiktas Mistrzostwa Turcji. W całym sezonie zdobył dziewięć goli oraz zaliczył siedem asyst. Za nieco ponad tydzień zawodnik rozpocznie wraz z reprezentacją Turcji rywalizację na EURO 2016.

Jeden z dziennikarzy tureckich Kaan Bayazit stwierdził ostatnio, że były gracz Arsenalu chce pozostać na kolejny sezon w Turcji i dopiero za rok być może zdecyduje się na kolejny krok w swojej karierze.

Oğuzhan Özyakup jest jednym z kilku zawodników Besiktasu, którzy są łączeni z transferem do West Hamu. Oprócz 23-latka szansę na transfer do Londynu mają: Gokhan Tore, Atiba Hutchinson, Veli Kavlak czy Jose Sosa.

Zdaniem KUMB najbliższej transferu na Stadion Olimpijski jest Gokhan Tore, który miał bardzo dobre relacje ze Slavenem Biliciem podczas jego pracy w Turcji. Zupełnie inne relacje z 47-latkiem miał Özyakup, który często przesiadywał na ławce rezerwowych.