Oxford zaskoczony intensywnością treningów w Reading

Menadżer The Royals Jaap Stam przyznał, że wypożyczony z West Hamu United Reece Oxford jest zaskoczony intensywnością treningów na Madejski Stadium.

Utalentowany obrońca Młotów został wypożyczony w ostatnim dniu zimowego okienka transferowego do zespołu Reading, występującego w Championship. Dotychczas młodzieżowy reprezentant Anglii rozegrał w nowym klubie jedynie 17 minut w spotkaniu przeciwko Preston w zeszłą sobotę. Rozczarowany tym faktem jest Slaven Bilić, który wysłał obrońcę na wypożyczenie, by ten ogrywał się w dorosłym futbolu.

Okazało się jednak, że Oxy nie jest odpowiednio przygotowany i ma zaległości treningowe względem pierwszego zespołu Staama. Omawiając sytuację 18-to latka, szkoleniowiec stwierdził:

Młodzi zawodnicy potrzebują intensywnych treningów. Reece Oxford był zaskoczony intensywnością treningów w Reading w porównaniu do West Hamu – ocenił.

Młodzież musi się rozwijać. Musisz być ponad nimi i zawsze wspierać dobrą radą, to dlatego treningi są intensywne – zakończył.

Warto wspomnieć, że Oxford nie jest jedynym piłkarzem, który był zaskoczony organizacją treningów w nowym zespole. Enner Valencia, który spędza czas na wypożyczeniu w Evertonie przyznał, że treningi w Londynie były lżejsze, niż te w mieście Beatlesów. Również Simone Zaza, który sam przyznał, że 99% jego niepowodzenie w West Hamie wynika z jego winy powiedział, że potrzebował on mocnego “kopa”, czego nie doświadczył na 40-minutowych sesjach treningowych w Rush Green.