Zawodnik West Hamu Reece Oxford w wywiadzie dla Sky Sports przyznał, że może być zmuszony do opuszczenia London Stadium z powodu braku regularnej gry. 

19-latek nie dostał w tym sezonie szansy od Manuela Pellegriniego w oficjalnym meczu pierwszego zespołu i jest niezadowolony ze swojej pozycji w klubie.

Oxford łączony jest z ponownymi przenosinami do Borussii M’Gladbach, gdzie w sezonie 2017/18 był dwukrotnie wypożyczany. Teraz w grę wchodzi transfer definitywny.

– Siedzę na kanapie i czuję gniew. Nie chce tam być. Chcę być na boisku i grać przeciwko topowym zespołom. Muszę tylko odnaleźć swoją drogę. W West Hamie wszystko się może zmienić w ciągu tygodnia. Myślę, że Manuel Pellegrini uważa, że jeżeli ciężko trenujesz to możesz dostać szansę. Spójrzmy na Grady’ego Dianganę. On gra w pierwszym zespole i ja też chcę grać. – mówi Anglik

Ale jeśli nie będę grał to mam nadzieję, że West Ham spojrzy życzliwie na moją sytuację i pozwoli mi odejść, ponieważ nie ma sensu żebym w wieku 20 lat nie był w pobliżu pierwszego zespołu. Mam nadzieję, że każdy chce abym wykorzystał ten potencjał, który wszyscy widzieli. 

– Klub wiele dla mnie zrobił. Dzięki mojemu wczesnemu debiutowi stałem się piłkarzem takim jakim teraz jestem. Teraz muszę grać w piłkę i jeśli nie mogę grać dla West Hamu to muszę iść dalej. – zakończył Ox

W tym sezonie Reece Oxford rozegrał 10 meczów w zespole U23 w rozgrywkach Premier League 2 (dwa gole, jedna asysta).