Znakomicie strzelony gol przez Adrianę Leon przyniósł West Ham remis w pierwszym meczu otwierającym sezon 2020/21 Barclays FA Women’s Super League przeciwko Tottenham Hotspur.

 

Od ostatniego występu West Ham w Barclays FA WSL minęło 196 dni. W Irons w meczu zadebiutowały trzy nowe zawodniczki – Mackenzie Arnold, Maz Pacheco i Katerina Svitkova. Młoty skorzystały też z usług napastniczki Anglii, Rachel Daly, wypożyczonej z Houston Dash.

W zeszłym sezonie West Ham zajął  8 miejsce – jedną pozycję za Spurs, a panie grały ze sobą trzy razy, ale to zawodniczki Tottenham za każdym razem wychodziły na prowadzenie.

 

West Ham v Tottenham 1:1 

W pierwszej połowie obie strony stworzyły niewiele okazji, chociaż to zawodniczki Totenham wywierały presję, a Kit Graham dwukrotnie uderzała poprzeczkę.

Oszałamiający gol Adriany Leon w 57 minucie był fantastycznym sposobem na rozpoczęcie nowego sezonu Barclays FA Women’s Super League dla Młotów i nastąpił po niefortunnym samobójczym golu Grace Fisk, który dał Spurs prowadzenie. Zawodniczki West Ham odpowiedziały potężnym uderzeniem Adrianny Leon.  Po samodzielnym biegu z lewego skrzydła, reprezentantka Kanady strzeliła w prawy górny róg, i doprowadziła do remisu.

Dla Leon rozpoczęcie kampanii z takim finałem było ogromnym pozytywem, podobnie jak wypracowany punkt. Reprezentantka Kanady stwierdziła w pomeczowych wypowiedziach jednak, że Irons powinny oczekiwać od siebie więcej, szczególnie przed bramką.

West Ham United Women v Arsenal w najbliższą sobotę 12.09.2020

Spotkanie to, to ekscytująca okazja z więcej niż jednego powodu. Matt Beard’s Irons będzie gościć Arsenal w pierwszym meczu drużyny w ich nowym domu meczowym, Dagenham & Redbridge Stadium, a do 1000 kibiców zostanie wpuszczonych na trybuny po raz pierwszy od blokady spowodowanej COVID-19.

Adriana Leon nie może się doczekać sobotniego spotkania i możliwości ponownego spotkania z kibicami:  „To bardzo ekscytujące mieć z powrotem fanów. Kochamy ich  i mamy świetną grupę wsparcia, więc będzie wspaniale. Wszyscy nie możemy się tego doczekać ”- stwierdza w pomeczowych wypowiedziach.