West Ham United podczas spotkania Premier League, wyraził zdecydowany sprzeciw, wobec propozycji utworzenia Super Ligi. Klub wydał oświadczenie sprzeciwiające się planom jej stworzenia.

Po spotkaniu pomiędzy urzędnikami wyższego szczebla klubu i Niezależnym Komitetem Kibiców, wiceprzewodnicząca Karren Brady spotkała się z przedstawicielami 13 innych klubów Premier League, aby wyrazić jednoznaczną dezaprobatę dla propozycji Super League. Podkreśliła też, że propozycja ta podważa wartości gry, które są niezwykle ważne.

„Jako klub, który został założony przez stoczniowców klasy robotniczej ponad 125 lat temu i jest głęboko zakorzeniony we własnej społeczności i doskonale zdaje sobie sprawę z tradycji angielskiej piłki nożnej stwierdzamy, że założenia Super Ligi, są całkowicie sprzeczne z integralnością naszej gry.

Fundamenty naszego klubu i naszego sportu opierają się na uczciwej rywalizacji i lojalnym wsparciu naszych fanów, którzy podążali za nami na lądzie i morzu. Nasi kibice byli obecni podczas naszej 125-letniej podróży, przeżywając wspólnie wiele  niezapomnianych chwil.

Propozycja Super Ligi jest atakiem na uczciwość sportową, podważa zdrową konkurencję i ignoruje kibiców. Ignoruje także kluby i miliony graczy. 

Założenia Super League są całkowicie sprzeczne z etosem i wartościami – West Ham Way – które zainspirowały nas do dotychczasowych sukcesów i ukształtują następne pokolenia Hammersów na boisku i poza nim.

West Ham United będzie nadal robił wszystko, stojąc razem ze swoimi kibicami, rządem, organami zarządzającymi i szerszą społecznością piłkarską, aby przeciwstawić się atakowi na piłkę nożną. Dokonamy tego w najlepszym interesie naszego klubu i gry, którą wszyscy kochamy.

Wierzymy, że spoczywa na nas społeczna odpowiedzialność”.