Najnowsze informacje przekazane przez Dharmesha Shetha ucieszą Davida Moyesa. Według dziennikarza Sky Sports News, Divock Origi jest dostępny w styczniu, na rynku transferowym za kwotę mniejszą niż 10 milionów funtów. 

West Ham od wielu miesięcy przygląda się sytuacji Belga na Anfield. Menedżer Młotów jest zainteresowany pozyskaniem środkowego napastnika w styczniu, a Origi jest na jego liście życzeń. 26-latek mógłby być bardzo dobrym rywalem dla Michaila Antonio na pozycji numer dziewięć.

Kontrakt napastnika z Liverpoolem wygasa po tym sezonie i zagraniczne kluby mogą już negocjować z piłkarzem wolny letni transfer. Kilka włoskich klubów wyrażało zainteresowanie Origim, w tym rzymskie Lazio.

Były gracz Wolfsburga preferuje pozostanie w Premier League, co otwiera szansę dla West Hamu. Według Sky Sports, kwota jakiej będą żądać w Liverpoolu nie przekroczy 10 milionów funtów. Biorąc pod uwagę umiejętności Origiego – nie są to wygórowane pieniądze.

W tym sezonie Divock Origi zdobył pięć bramek, w 10 meczach The Reds. Trafił do siatki m.in. w spotkaniu z West Hamem na London Stadium czy w Lidze Mistrzów z Milanem.