Czwartkowy mecz grupowy Ligi Europejskiej UEFA z SC Freiburg, poprowadzi szwedzki sędzia Mohammed Al-Hakim. Urodzony w Iraku Al-Hakim miał osiem lat, kiedy przeprowadził się z rodziną do Szwecji i osiedlił się w mieście Köping, gdzie nadal mieszka.

Al-Hakim został sędzią zawodowym w 2008 roku i zaczął pełnić obowiązki w drugiej lidze Superettan w 2011 roku, a w następnym sezonie pracował już w najwyższej klasie rozgrywkowej Allsvenskan.

Od tego czasu sędziował łącznie 250 meczów Allsvenskan, a także 48 meczów w Pucharze Svenska Cupen – prowadził też wiele innych meczów ligowych o Puchary i spotkania niższych lig krajowych, a także baraże o awans i spadek. Sędziował dwa finały Pucharu Svenska w latach 2017 i 2023.

W Europie Al-Hakim odpowiadał za mecze Ligi Europejskiej, Ligi Konferencyjneji Ligi Młodzieżowej

Prowadził także mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata FIFA i Mistrzostw Europy UEFA, mecze Ligi Narodów oraz międzynarodowe mecze towarzyskie. Został oddelegowany do ligi greckiej i saudyjskiej, aby zdobyć dalsze doświadczenie. Poza boiskiem 38-latek jest oficerem szwedzkich sił zbrojnych. 

Al-Hakimowi będą pomagać inni Szwedzi: Fredrik Klyver i Robin Wilde, a czwartym sędzią będzie Kristoffer Karlsson. Na VAR-ze będzie Francuz – Jérôme Brisard.

Peter Bankes został mianowany sędzią niedzielnego starcia Hammers w Premier League z Newcastle United

41-latek występował już w jednym meczu z West Hamem w tym sezonie, kiedy Młoty zremisowały z AFC Bournemouth 1:1. W zeszłym roku  Bankes prowadził pięć meczów West Hamu United w Premier League.

Na London Stadium będą mu asystowali Eddie Smart i Nick Greenhalgh, a czwartym sędzią będzie Michael Salisbury. Obowiązki sędziego VAR-u będzie pełnił Andy Madley, a asystentem VAR-u będzie Simon Long.