Gokhan Tore jest już zawodnikiem West Hamu – napisał na swoim Twitterze syn współwłaściciela Młotów Jack Sullivan. Jednak transfer zostanie oficjalnie ogłoszony dopiero w poniedziałek bądź wtorek. 

Opóźnienie transferu jest spowodowane świętem Eid. Turcja jest w dużej mierze muzułmańskim krajem i na czas tego święta wszystko w tym kraju staje na czas festiwalu. Tureckie urzędy są zamknięte do poniedziałku i West Hamu nie może sfinalizować tego transferu w tym tygodniu. Eid nie jest czymś co można przewidzieć. To święto jest zależne od położenia księżyca.

24-latek przebywa obecnie w Anglii, gdzie przeszedł pozytywnie testy medyczne w szpitalu klubowym. Wszystko wskazuje na to, że West Ham w poniedziałek oficjalnie zaprezentuje Tore jako nowego piłkarza West Ham United.

Reprezentant Turcji trafi na Stadion Olimpijski na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu po sezonie. Za wypożyczenie West Ham zapłaci Besiktasowi pięć milionów funtów, a wykupić będzie mógł pomocnika za 13 milionów funtów. Jeśli klub zdecyduje się na transfer definitywny skrzydłowego to suma wydana na wypożyczenie zostanie odliczona z sumy transferu definitywnego. Tym samym po sezonie West Ham będzie musiał przelać tylko osiem milionów tureckiemu klubowi.