Ogbonna: Gra bez bólu sprawia mi przyjemność

Angelo Ogbonna przyznał, że zwyżkę formy zawdzięcza tym, że udało mu się na dobre wyleczyć przewlekłe kontuzje.

Równo rok temu Włoch przeszedł udaną operację na osłabionym kolanie. Teraz 29-latek w każdym z 23 meczów rozegrał pełne 90 minut.

-Czuję się bardzo dobrze. Jestem gotowy na grę w każdym spotkaniu. Oczywiście czasami odczuwam zmęczenie, ale to bardzo mocno związane jest z podejściem psychicznym i mentalnością – powiedział defensor.

Ogbonna jest w tym sezonie pewnym elementem obrony Młotów. Przewodzi w klasyfikacji wybijanych piłek i bloków, a także jest wiceliderem jeżeli chodzi o liczbę przecinanych podań.

West Ham w ostatnich 12 spotkaniach zebrał 20 punktów. To właśnie Włoch w głównej mierze przyczynił się do sukcesów drużyny Moyesa.

-Teraz jesteśmy w pozytywnych nastrojach. Nowy szkoleniowiec zmienił nasze podejście i dał dużo pewności siebie. Myślę, że najważniejsza jest dyscyplina – z nią po prostu wiesz, co masz robić.

W listopadzie ubiegłego roku Ogbonna porównał metody szkoleniowe Moyesa do tych, które dobrze znał z gry w Juventusie. Trzy miesiące później obrońca nie zmienił swojego zdania.

-On nie jest jak włoski trener, on jest jak szkoleniowiec z Europy. Poprawiliśmy wiele rzeczy w ciągu ostatnich miesięcy. Przede wszystkim zmieniliśmy formację i dużo więcej biegamy.

-Do każdego meczu przygotowujemy się inaczej. Nawet kiedy pół zespołu jest w szpitalu, trener potrafi zestawić bardzo mocną jedenastkę na odpowiednich pozycjach.

West Ham Poland

FREE
VIEW