West Ham United poinformował na swojej oficjalnej stronie o pozyskaniu napastnika Juventusu Turyn Simone Zazy. Włoch trafił na London Stadium na zasadzie rocznego wypożyczenia za 5 milionów euro. Po sezonie West Ham może wykupić 25-latka za 20 milionów euro, jeśli piłkarz wystąpi w określonej liczbie spotkań. Dodatkowo Juventus może zarobić jeszcze trzy miliony w bonusach. 

Zdaniem angielskich mediów Zaza musi rozegrać więcej niż 15 spotkań w Premier League, żeby londyński klub go wykupił. Były gracz Sassuolo stał się jedenastym piłkarzem sprowadzonym do West Hamu w tym okienku transferowym. Na nowych graczy współwłaściciele klubu latem wydali ponad 60 milionów funtów.

Zaza brał udział w rozegranych ostatnio Mistrzostwach Europy we Francji, gdzie Włosi odpadli w ćwierćfinale z Niemcami po serii rzutów karnych. Napastnik zdążył już zagrać na nowym stadionie Młotów w spotkaniu towarzyskim, które West Ham rozegrał z Juventusem. Włoch zdobył w tym starciu zwycięskiego gola na 3:2.

 – Chcę podziękować wszystkim za przywitanie w klubie, w tym kibicom. Chciałem rozpocząć nową przygodę i czuję, że jest to dla mnie dobry wybór. Miałem szczęście grać na nowym stadionie, ale w innej koszulce. Jest to piękny stadion i poczułem ciepło kibiców. To był powód dla którego zdecydowałem się tutaj przyjść. Chcę stać się coraz lepszym piłkarzem i mogę to zrobić w West Hamie. Niestety nie zakwalifikowaliśmy się do fazy grupowej Ligi Europy, ale mam nadzieję, że pomogę w tym klubowi w następnym sezonie. – powiedział 14-krotny reprezentant Włoch