West Ham United potwierdził na swojej stronie internetowej odejście z klubu Mauro Zarate. Argentyńczyk odszedł do włoskiej Fiorentiny, z którą podpisał 2,5 letnią umowę. Wartość transferu nie została ujawniona, jednak prawdopodobnie Młoty otrzymają za zawodnika około dwóch milionów euro.

28-latek spędził w West Hamie 18 miesięcy. W sumie rozegrał w koszulce Młotów 29 spotkań, w których zdobył siedem goli. Na Upton Park trafił latem 2014 roku z Velez Sarsfield. Wcześniej występował m.in. w Lazio Rzym i Interze Mediolan. W zespole z Florencji będzie grał z numerem 7 na koszulce.

Były już podopieczny Slavena Bilicia za pośrednictwem Twittera wystosował list do właścicieli klubów, kolegów z zespołu oraz kibiców londyńskiego klubu.

Chciałbym podziękować Davidowi Goldowi oraz Davidowi Sullivanowi za wiarę we mnie i możliwość gry w tak wyjątkowym klubie jakim jest West Ham United. Chciałbym również podziękować moim kolegom z zespołu za wspólne chwile i życzę im wszystkiego co najlepsze w przyszłości. Z głębi serca dziękuje również fanom West Hamu za ich bezwarunkowe poparcie i sympatię. Jesteście naprawdę wyjątkowi! Dziękuje wszystkim bardzo. – napisał Mauro

West Ham United podziękował zawodnikowi za jego wysiłek włożony w grę w bordowo-błękitnej koszulce i życzy mu wszystkiego co najlepsze w dalszej karierze. My jako redakcja whufc.pl, również dziękujemy Argentyńczykowi za wspaniałe wspomnienia!