West Ham United potwierdził na swojej oficjalnej stronie transfer Andriya Yarmolenki z Borussii Dortmund. Ukrainiec podpisał czteroletni kontakt za nieujawnioną kwotę.

Nieoficjalnie spekuluje się, że Młoty zapłacą niemieckiemu klubowi 22 miliony funtów, choć w mediach pojawiała się także kwota 17 milionów.

Utalentowany skrzydłowy ma za sobą kapitalny czas w Dynamie Kijów, skąd rok temu przeniósł się do Borussii Dortmund. Teraz piłkarz sprawdzi swoje umiejętności w Premier League.

– Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z West Ham United – powiedział 28-latek. West Ham to wielki klub z dobrymi kibicami i cieszę się, że mogę zagrać w Premier League. Premier League to najlepsza liga na świecie i wiem, że w West Hamie powstaje naprawdę interesujący projekt. Zespół chce osiągać wielkie wyniki i jestem podekscytowany tym wyzwaniem. 

Dyrektor sportowy West Hamu Mario Husillos uważa, że pozyskanie Yarmolenki pokazuje ambicje West Hamu, który chce rzucić wyzwanie najlepszym klubom w Anglii.

Cieszymy się, że możemy powitać Andriya. Kiedy trafiła się okazja go pozyskać to nie wahaliśmy się, ponieważ jest on typem gracza, którego szukaliśmy. Jest graczem lewonożnym, ale może grać na prawej stronie, jest bardzo szybki i dobrze gra jeden na jeden z obrońcą. Daje zespołowi wiele opcji w ataku i strzela bramki. Ponadto jest szybki w kontrataku i stwarza zagrożenie w powietrzu, ponieważ jest wysokim piłkarzem.

– Ma także dużo doświadczenia, grał w kilku dobrych zespołach i walczył o tytuły. W Dortmundzie miał dobre mecze, ale nie pokazał pełni swoich możliwości. Myślę jednak, że Manuel Pellegrini jest idealnym trenerem dla niego i preferuje jego styl gry. Wierzę, że dołącza do nas w idealnym momencie. Ma 28 lat i to jest najlepszy wiek dla piłkarza. Mamy duże oczekiwania co do jego gry w West Ham United. – zakończył 59-letni Argentyńczyk