West Ham United w czwartek oficjalnie potwierdził transfer utalentowanego napastnika Xande Silvy z Vitorii Guimaraes za nieujawnioną kwotę. 

21-latek, który reprezentował Portugalię od U15 do U20, podpisał trzyletnią umowę z londyńskim klubem. Media spekulują, że Młoty zapłacą za niego około trzech milionów funtów.

To jest bardzo ważny moment dla mnie. To nowe doświadczenie dla mnie z dala od Portugalii. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj w West Hamie. Jestem bardzo szybkim i technicznym zawodnikiem. Dam z siebie 100% dla West Hamu na boisku gdy będę grał. Gra w Anglii to moje wielkie marzenie. Klub ma ogromną historię i fantastycznych fanów. Jestem podekscytowany, że tutaj trafiłem. – powiedział nowy zawodnik Młotów

Xande Silva od razu zostanie włączony do drużyny U23, ale jego poczynania będzie ściśle monitorował sztab szkoleniowy pierwszej drużyny WHU.

Z przyjemnością witam Xande Silvę w West Hamie i życzę mu szczęśliwej przyszłości w klubie. On pokazał, że jest utalentowanym zawodnikiem podczas swojej kariery w Vitorii Guimareaes i na poziomie młodzieżowej reprezentacji Portugalii. On teraz dołączy do utalentowanej grupy U23 i będzie kontynuował nowy etap w naszym zespole rezerw. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jego rozwój w nadchodzącym sezonie. – wyznał Terry Wesley szef akademii Młotów