West Ham United potwierdził na swojej oficjalnej stronie pozyskanie Jacka Wilshere’a na zasadzie wolnego transferu.

26-latek dołączył do klubu, którego jest fanem od najmłodszych lat po 17 latach gry w Arsenalu. 34-krotny reprezentant Anglii podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 2021 roku. Nieoficjalnie mówi się, że Jack będzie zarabiał na London Stadium 100 tysięcy funtów tygodniowo.

Po złożeniu podpisu pod kontraktem w poniedziałek, pomocnik poleciał do Szwajcarii, gdzie dołączy do zespołu West Hamu prowadzonego przez nowego menedżera Manuela Pellegriniego.

Czuję się dobrze, czuję się wyjątkowo. – powiedział Wilshere, którego ojciec i brat są długoletnimi fanami Młotów. Wiele osób wie, że miałem wyjątkową więź z tym klubem gdy dorastałem. 

Ludzie widzieli moje zdjęcie w koszulce West Hamu z dzieciństwa i ja mam dobre wspomnienia z młodych lat kiedy byłem kibicowałem Młotom na Upton Park. Czuję się dobrze. Oczywiście moja rodzina i przyjaciele są fanami West Hamu, więc wszyscy są bardzo zadowoleni. – powiedział nowy nabytek klubu z London Stadium.

Wilshere przyznał, że nie musiał się dwa razy zastanawiać, gdy dowiedział się o zainteresowaniu West Hamu jego usługami. Ambitne plany Pellegriniego, pasja kibiców Claret & Blue i London Stadium – to czynniki, które przekonały piłkarza do kontynuowania kariery we wschodnim Londynie.

Myślę, że było wiele pozytywnych rzeczy. Menedżer jest jednym z nich i to gdzie mnie widzi na boisku. Fani oczywiście także. Wszyscy wiedzą jak wiele grono fanów ma West Ham zwłaszcza na nowym London Stadium. Niewiele klubów może wypełnić tak duży stadion tydzień w tydzień. Chcę grać tutaj dla kibiców Młotów, a moja więź jaką miałem w dzieciństwie sprawi, że czas spędzony w West Hamie będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. – zakończył były pomocnik Arsenalu

Głos w sprawie transferu Jacka Wilshere’a do West Hamu zabrał także dyrektor sportowy Mario Husillos, który jest bardzo zadowolony z pozyskania utalentowanego pomocnika.

Manuel i ja określiliśmy go jako cel transferowy, gdy tylko dołączyliśmy do klubu. Cieszymy się, że udało nam się podpisać Jacka, który miał szereg innych ofert. Jack jest piłkarzem z ogromnym doświadczeniem na najwyższym poziomie i przez całą swoją karierę grał w Premier League. 

– Na największej scenie pokazał, że ma wielkie umiejętności zmieniania tempa gry, a także jest bardzo kreatywny i inteligentny i doda jakości naszemu zespołowi. Jest pasjonatem i przez całą karierę pokazywał swoje najlepsze cechy. Jack będzie świetnym dodatkiem do drużyny i z niecierpliwością czekamy, aż pokaże swoją jakość w koszulce West Ham United w nadchodzących latach, gdy będziemy walczyć o ważne cele. – powiedział Husillos