West Ham oficjalnie potwierdził, że Will Greenidge dołączył do Colchester United na zasadzie transferu definitywnego. 20-letni obrońca podpisał z zespołem kontrakt na 2.5 roku.

Will Greenidge spędził w West Hamie ostatnie 15 lat. Dołączywszy do Akademii Futbolu w wieku 6 lat, Anglik sukcesywnie przechodził do wyższych grup wiekowych, stale się rozwijając. W roku 2019 wyróżniony został nagrodą Dylana Tombides’a, która corocznie wręczana jest najlepszemu zawodnikowi z Akademii. Przez ostatnie sezony był ważnym filarem drużyny U-21, gdzie grał na prawej obronie. Greenidge nie dostał jednak nigdy szansy debiutu w seniorskim składzie The Hammers, dlatego wraz ze sztabem szkoleniowym zadecydował, że transfer będzie najrozsądniejszym posunięciem.

Jestem bardzo wdzięczny za 15 lat spędzonych w West Hamie. Rozwinąłem się jako piłkarz, ale co ważniejsze – jako człowiek. Chciałbym podziękować wszystkim trenerom oraz reszcie personelu, którzy odegrali bardzo ważną rolę w mojej karierze. Uznałem jednak, że należy podjąć kolejne kroki w karierze – napisał na Instagramie.

Colchester United zajmuje aktualnie 18. miejsce w tabeli League Two. Warto wspomnieć, że w pierwszej części sezonu wypożyczony do zespołu The Us został Dan Chesters, któremu udało się wystąpić w 14 meczach.

Dziękujemy za spędzony czas w West Hamie i życzymy samych sukcesów w dalszej karierze.