Emerson zakończył dzisiaj badania lekarskie i oficjalnie został graczem West Hamu. Młoty  doszły do porozumienia z Chelsea w kwestii jego wykupu. Umowa opiewa rzekomo na 13 milionów funtów podstawy plus kolejne dwa miliony funtów w postaci bonusów. Z klubem nieco później dogadał się sam zainteresowany.

28-latek dołączył do Młotów z Chelsea, na czteroletni kontrakt z roczną opcją przedłużenia za nieujawnioną opłatą – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Szybki i sprawny technicznie lewy obrońca, znany ze swojej wytrzymałości i umiejętności ofensywnych, wygrał Mistrzostwa Europy UEFA, Ligę Mistrzów UEFA i Ligę Europejską UEFA podczas swojej wspaniałej kariery.

Urodzony w Brazylii gracz przeniósł się do Włoch w 2014 roku, trzy lata później otrzymał obywatelstwo włoskie i zmienił lojalność międzynarodową. Od tego czasu zaliczył 27 występów reprezentacyjnych, w tym start w finałowym, zwycięskim meczu Włoch na Euro 2020 z Anglią na Wembley rok temu.

Emerson, który tego lata staje się siódmym nowym zawodnikiem Młotów, nie może doczekać się kontynuowania kariery we wschodnim Londynie

Bardzo się cieszę, że tu jestem – powiedział Emerson, który będzie nosił koszulkę z numerem 33. To dla mnie duże wyzwanie, West Ham to duży zespół, więc jestem bardzo szczęśliwy, że jestem i … jestem gotowy do gry.

Od pierwszego dnia kiedy przyjechałem do Anglii, zawsze widziałem wielkie kluby i oglądałem wielkie mecze. Znam historię West Hamu, jest tak wielka… więc kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu moją osobą, powiedziałem: Tak, chcę tam jechać. Nie mogę się doczekać, kiedy zacznę mecz w bordowo niebieskiej koszulce. 

David  Moyes wyraził zadowolenie z dodania do swojego składu doświadczonego w Premier League, europejskich i międzynarodowych rozgrywkach gracza

Bardzo się cieszymy, że możemy powitać Emersona w West Hamie United – powiedział Moyes. Jest doświadczonym zawodnikiem, który w ostatnich latach odnosił wielkie sukcesy zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym.

Da nam silną konkurencję w obszarach defensywnych i wniesie zwycięską mentalność, którą chcemy zbudować tutaj w West Hamie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Emersonem i życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego karierze z nami – zakończył Moyes.