Oficjalnie: Watson z profesjonalną umową

Utalentowany pomocnik Louie Watson podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z West Ham United. 

Irlandczyk jest zawodnikiem Młotów od 12 roku życia i klub wiąże z nim spore nadzieje. Celem 18-latka jest regularna gra w przyszłym sezonie w rozgrywkach Premier League 2.

– To wspaniałe osiągnięcie. Ja i moja rodzina jesteśmy bardzo zadowoleni z tego co osiągnąłem. Muszę teraz jeszcze ciężej pracować na boisku i poza nim, aby znaleźć się tak gdzie chcę być czyli w Premier League – powiedział młodzieżowy reprezentant Irlandii.

To mój pierwszy kontrakt i mam nadzieję, że jeden z wielu. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę miał dobry czas w drużynie U-23 i ostatecznie przebiję się do pierwszego zespołu.

– Ściśle współpracuję z Jackiem Collisonem, który jest moim mentorem. Przeglądamy klipy wideo, pracujemy nad różnymi dodatkowymi rzeczami i analizujemy moje mecze i sesje treningowe, aby wydobyć ze mnie to co najlepsze. 

Watson gra na pozycji numer 10 i jego idolami boiskowymi są Kevin De Bruyne i Manuel Lanzini.

– Grając na pozycji numer 10 czuję, że mogę rozerwać obronę rywala, mogę mijać rywali, strzelać bramki i asystować. Chce dojść na szczyt. Gracze tacy jak De Bruyne czy Lanzini są najlepsi w tym co robią. Gdy będę starszy chcę grać tak jak oni. 

West Ham Poland

FREE
VIEW