West Ham United poinformował na swojej oficjalnej stronie, że Gokhan Töre został wypożyczony na rok do klubu ze wschodniego Londynu za 2,5 miliona funtów.  Młoty mają opcję wykupienia zawodnika z Besiktasu po sezonie za 10 milionów funtów. 

24-letni skrzydłowy był jedną z największych gwiazd tureckiego klubu w poprzednim sezonie i znacznie przyczynił się do zdobycia przez Besiktas Mistrzostwa kraju.

Anglia jest bardzo dobrze znana Töre, gdyż Turek w latach 2009-2011 był zawodnikiem Chelsea Londyn. Reprezentant Turcji w swojej karierze bronił również barw takich klubów jak: Bayer Leverkusen, Hamburger SV oraz Rubin Kazań.

Slaven Bilić wie wszystko o utalentowanym skrzydłowym i jest zachwycony, że w końcu udało mu się ściągnąć swojego ulubieńca do West Hamu. Chorwat zna doskonale cechy piłkarskie Töre, które znacznie pomogą Młotom w przyszłym sezonie.

 –  Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do West Ham United. Oglądałem wiele meczów zespołu w poprzednim sezonie i wiem, że klub ma fantastycznych fanów. Bardzo chciałem tutaj trafić i nie mogę się doczekać gry dla tego klubu. – powiedział 26-krotny reprezentant Turcji

 – Slaven Bilić był również ważnym czynnikiem moich przenosin, gdyż jest doskonałym menedżerem. On jest wielkim człowiekiem i zna mnie bardzo dobrze. Nigdy nie powiedziałem złego słowa na niego. On jest najlepszym menedżerem z jakim pracowałem. On jest jak ojciec i wszyscy jego piłkarze czują się jak wielka rodzina. 

W minionym sezonie Töre rozegrał 35 spotkań, w których zdobył sześć goli oraz zaliczył dziewięć asyst.

Turek rozpocznie przygotowania do sezonu w ośrodku treningowym Młotów w Londynie i nie dołączy do zespołu na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych. 24-latek poleci z drużyną na kolejny obóz przygotowawczy do Austrii.