West Ham United oficjalnie ogłosił transfer niemieckiego obrońcy Thilo Kehrera!

Wszechstronny 25-latek przybywa z mistrza Francji Paris Saint-Germain. Kontrakt został podpisany na 4 lata z opcją przedłużenia na kolejne 2, a kwota o jakiej się nieoficjalnie mówi to łącznie 15 milionów funtów (10 milionów podstawy oraz 5 milionów w klauzulach).

Obrońca to trzykrotny zwycięzca Ligue 1 finalista Ligi Mistrzów oraz 20-krotny reprezentant Niemiec. Co ciekawe, defensor zaliczył najwięcej minut ze wszystkich reprezentantów pod wodzą obecnego menedżera Hansiego Flicka – 956 minut podczas 11 występów. Nominalnie gra na środku obrony, ale w razie potrzeby może też zagrać po prawej stronie bloku obronnego bądź jako defensywny pomocnik.

Kehrer zagra z numerem 24, a w walce o ten transfer West Ham pokonał m.in. hiszpańską Sevillę. Jest duża szansa, że będzie do dyspozycji trenera na jutrzejsze spotkanie Ligi Konferencji przeciwko Viborg.

„Jestem bardzo podekscytowany przejściem do West Hamu. Premier League to najlepsza liga na świecie i nie mogę się doczekać, kiedy w niej zagram. Rozmawiałem z menedżerem i powiedział mi o roli jaką widzi dla mnie w klubie. Teraz skupiam się by jak najlepiej wejść do zespołu, zintegrować się z grupą i zadowolić fanów swoją grą” – powiedział wychowanek Schalke 04.

David Moyes nie kryje zadowolenia z pozyskania defensora. Jak powiedział, to profil zawodników, jakich chce sprowadzać w szeregi klubu – młody, utalentowany i mający przed sobą najlepsze lata kariery. „Jestem naprawdę zadowolony z transferu Thilo do klubu West Ham United. To utalentowany zawodnik, który może grać na wielu pozycjach w obronie, dodając konkurencji i głębi naszej kadrze”.