West Ham United poinformował na oficjalnej stronie o pozyskaniu Roberta Snodgrassa z Hull City. Pomocnik podpisał z Młotami trzyipółletni kontrakt, a za ten transfer klub z Londynu zapłaci łącznie z bonusami 10,2 miliona funtów.

Reprezentant Szkocji jest drugim po Jose Fonte nowym graczem West Hamu pozyskanym w tym okienku transferowym. 29-latek będzie występował z numerem 11 na bordowo-błękitnej koszulce.

Snodgrass w tym sezonie jest wyróżniającym się zawodnikiem w Premier League. W 20 rozegranych spotkaniach strzelił siedem goli i zaliczył trzy asysty. Jego jakość i kreatywność da Slavenowi Biliciowi nowe możliwości w ofensywie. Debiut skrzydłowego na London Stadium ma nastąpić w środę z Manchesterem City.

 – Cieszę się, bo to jest ogromny klub z wielką tradycją. To jest tego rodzaju klub, który mówi sam za siebie. Fani wspierają ten klub tydzień w tydzień. Nowy stadion jest wspaniały i ja chce być częścią tego projektu. Właściciele klubu zrobili w klubie wielkie rzeczy i ja nie mogę się doczekać, aby zacząć. Czuję, że West Ham to klub z wielkimi ambicjami, z nowym stadionem, wielkimi graczami i menedżerem na dobrym poziomie w Premier League. – powiedział Szkot

 – Chłopaki mówili, że chcemy być w górnej połowie tabeli i powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu. Więc to wszystko zależy od nas. Klub ostatnio miał kilka dobrych tygodni z dobrymi wynikami. Nie mogę doczekać się spotkania z nowymi kolegami i rozpoczęcia pracy. 

 – Tradycje klubu również miały duży wpływ i rozmawiałem z Frankiem McAvennie, który mówił mi same dobre rzeczy o klubie. Ray Stewart i Christian Dailly również byli tutaj. Ja chciałbym pójść w ślady Franka i reszty. To mój własny rozdział i tu chodzi tylko o mnie. Mocno wierzę w swoje umiejętności i chce zbudować dobre relacje z fanami i nowymi kolegami z zespołu. – dodał Snodgrass